Čo vám prezradia vaše sny? - 1. diel

Takmer každú noc sa nám do spánku vkradne nejaký sen. Niekedy máme pocit, že trvá sotva minútu, niekedy celú večnosť. Veľa záleží na tom, o čom sa vám zdá. Nezaujímalo vás ale niekedy, čo sny znamenajú? Ako sa v nich zrkadlí vaša prítomnosť? K interpretácii každého ich detailu sa nezaobídete bez snára. Veľakrát ale postačí poznať význam tej najdôležitejšie udalosti, ktorá sa vo sne odohráva. Poďme sa teraz zoznámiť s prvými piatimi najčastejšími novými situáciami.

Útek

Bežíte, čo vám sily stačia, pretože vás niekto naháňa? Útek vo sne predstavuje problém alebo ohrozenie. Možno ste sa v živote ocitli v situácii, kedy sa zriekate zodpovednosti za svoje konanie, alebo sa snažíte danej situácii cielene vyhnúť. A v snoch vás problém prenasleduje.

Aj osoba, ktorá sa vás snaží chytiť, symbolizuje spojitosť s reálnymi problémami. Až vás po prebudení prejdú nepríjemné pocity, pokúste sa sen vedome prepojiť s realitou a popremýšľajte o jeho význame. Možno zistíte, že vás naháňa "iba" rozhodnutie, ktoré neustále odkladáte.

Pád

Pád spojený s pocitom úzkosti a strachu neraz vo sne zažila väčšina z nás. Pád z veľkej výšky symbolizuje osobné zlyhania alebo obavy z opustenia. Vypovedá o vás, že nemáte prílišnú kontrolu nad súčasným životom, alebo vám hrozí strata peňazí či zamestnania. Mali by ste začať dôverovať svojim schopnostiam a nenechať sa pohltiť negatívnymi myšlienkami.

Stihnete sa počas pádu niečoho zachytiť a zachrániť sa pred nešťastím? V tom prípade ste zrejme na dobrej ceste problém vyriešiť a blýska sa na lepšie časy. . Alebo na to choďte ešte inak, zistite si viac o lucidnom snívaní a nepríjemný pád premeňte napríklad v povznášajúce lietanie.

Svadba

Vidíte seba samu v bielom ako nevestu? Ak vás svadba v dohľadnej dobe skutočne čaká, máva sen doslovný význam. Ovšem ak sa nechystáte vydávať, môže sen znamenať boj s vašou osobnosťou, presnejšie súboj vašej ženskej (jin) a mužskej (jang) časti. Túžite po harmónii, rovnováhe a celistvosti. Ste ochotní a pripravení spojiť odlišné princípy v jeden celok?

Smrť

Jedny z najnepríjemnejších a emotívnych nočných môr sú spojené so smrťou. Jej prítomnosť vo sne má ale väčšinou presne opačný význam. Zdá sa vám o vlastnej smrti? Pripravte sa na veľké zmeny a nové začiatky! Nevedomky sa totiž túžite zbaviť minulosti. Máte skvelú príležitosť ukončiť svoje doterajšie zlozvyky alebo napraviť zlé rozhodnutia.

Zomrel vám vo sne partner? Sen tu vyjadruje váš strach z vlastného zlyhania vo vzťahu alebo vyjadrenie vašej zloby a zlosti na neho v reálnom živote. Je jednoduchšie a bezpečnejšie nechať partnera odísť vo sne, ale v skutočnosti to až tak ľahké nebude, že? :-)

Tieto nočné mory bývajú nepríjemné a sprevádza ich nadmerné potenie, úzkosť a narušenie kvalitného spánku. Niet sa čomu diviť, tieto typy snov sú hrôzostrašne "živé" a my potrebujeme nejakú chvíľu, aby sme svoje pocity desu a strachu spracovali a nechali odznieť.

Vražda

Stali ste sa "snovým" vrahom a výčitky vás prepadajú ihneď po prebudení? Zbytočne! Rýchlo sa ich zbavte, pretože vaše trestuhodné správanie počas snívania môže znamenať, že '' túžite zabiť nejakú časť vašej osobnosti''', a zavraždená osoba vám môže pomôcť k interpretácii danej vlastnosti.

Aby toho na jeden článok nebolo moc, necháme si ďalších päť významných snových tém na ďalší diel. Zatiaľ vám prajeme radostné snívanie!