Zariaďovanie spálne vezmite od podlahy! Poradíme vám, ako ju vybrať

Staviate dom, rekonštruujete alebo čakáte, až vám developer odovzdá fungl nový byt? Kuchyňu ste si naprojektovali už na samom začiatku, sedačku do obývačky si necháte urobiť na mieru a do kúpeľne za každú cenu vopcháte vaňu aj sprchovací kút. Venujete ale dostatok pozornosti aj spálni? Že nie, mali by ste! A to nielen posteli!

Venujte zariaďovaniu spálne dostatok času

 

Väčšina z nás pri zariaďovaní vlastného bývania venuje najviac priestoru obývačke a kuchyni. Prečo? Jednoducho preto, že tu trávi čas s rodinou a priateľmi. Návštevy občas nazrú do detskej izby, spálňu pred nimi ale radšej zatvárate. Čo by tam aj robili, že áno ?!

Netvrdíme, že by ste si z spálne mali urobiť výstavnú skriňu. To vôbec nie! Spálňa by mala zostať vaším útočiskom a oázou pokoja. Apelujeme len na to, aby ste pri vybavovaní domu či bytu venovali výberu vybavenia spálne rovnako veľa času ako obývačke.

Oplatí sa to! Verte nám. Je to práve spáľna, kde v skutočnosti trávite najviac času, kde čerpáte energiu na každý náročný deň, kde sa môžete schovať pred svetom. A práve z tejto miestnosť by malo najviac vyžarovať pohodlie, pokoj a bezpečie.

Pustite sa do nej od podlahy

 

O tom, ako vybrať správnu posteľ a matrac, ako spálňu vymaľovať alebo kde ju v dome orientovať sme už písali. Pripomeňte si náš článok s 9 radami, ako ideálne zariadiť spálňu.

Trochu sme ale zabudli na to, že veľký vplyv na to, ako sa budete v spálni cítiť, má prekvapivo podlaha. Práve ona dodáva miestnosti atmosféru. Zároveň ale musí odolávať každodennej záťaži ľudí, nábytku a nečistôt.

Pri výbere podlahy sa zamerajte na kvalitu a vzhľad, predsa len ju nebudete obmieňať tak často ako napríklad farbu stien. Vedľa nešliapnete so svetlou farbou podlahy, dokáže miestnosť opticky zväčšiť, rozjasniť a hodí sa k nej tmavý i svetlý nábytok. Tmavú podlahu si zamilujú milovníci kontrastov.

Ráno pri vstávaní z vyhriatej postele iste oceníte, keď stúpite na teplú zem. Práve preto by ste mali zvoliť takú podlahovú krytinu, ktorá vám teplo od nôh zaistí.

  • Typickým a do módy sa vracajúcim riešením je celoplošný koberec.

 

Nie je ale jediným. Alergici určite ocenia možnosť vybrať si vinylovú alebo napríklad korkovú podlahu. A aj na tú môžete len ako dekoráciu položiť kusový koberec z prírodného materiálu, ktorý zoženiete v rôznych farbách, vzoroch a štýloch. Ľahšie ho zbavíte všetkých nečistôt, a keď vás omrzí, jednoducho ho vymeníte za iný.

Ak vás drží skrátka rozpočet, koberec rezolútne odmietate a páčia sa vám drevené dekory, siahnite po plávajúce laminátovej podlahe.