Zbaviť sa opicy môžete aj výdatným spánkom!

Neľútostné prejavy opicy

  • Nevolnosť

Nie nadarmo svetom kolujú vtipy a varovania o alkohole a pečeni. Tie majú totiž najviac práce s odbúravaním alkoholu z tela preč a práve v nich vzniká toxický acetaldehyd, ktorý spôsobuje pocit nevoľnosti.

  • Bolesť hlavy

Zabudli ste si postrážiť pitný režim? Alkohol dehydratuje ľudský organizmus vo veľkom! Nedopriali ste si po každom alkoholickom nápoji pohár vody? Zrejme sa bolestiam hlavy nevyhnete.

  • Zmena hlasiviek

Tiež si niekedy po párty pripadáte, že s vašim novým chraplákom môžete ísť z fleku koncertovať a zvládli by ste aj ten najdrsnejší rock? :-) Alkohol totiž rozširuje cievy a dochádza k prekrveniu, opuchu hlasiviek. Po nejakej dobe sa opuch vstrebe a váš hlas sa vráti do pôvodného stavu.

Spánok vás spasí!

Nemusíte ráno do práce? Gratulujeme! Z opicy sa totiž najlepšie vyspíte. Prvé prebudenie býva obvykle zaťažkávacou skúškou. Ak nemusíte, nevstávajte a snažte sa znova zaspať. Uvidíte, že druhé prebudenie bude oveľa príjemnejšie a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Nedarí sa vám zaspať? Na vine môže byť vyššia telesná teplota ako obvykle alebo dehydratácia. Mimo bolesti hlavy a nevoľnosti sa prebúdzate aj s bolesťami chrbta? V takom prípade je vhodné zistiť, na čom vlastne spíte.

A prečo práve kvalitný spánok? Telo je po celovečernej zábave oslabené a potrebuje kľudový režim, aby sa dokázalo vysporiadať a odbúrať zvyšky alkoholu. Iná činnosť by vás mohla naopak ešte viac vyčerpať.

Náš tip: Pri posteli majte vždy po ruke vodu, studený obklad a ovocie! Veľké množstvo tekutín a studený obklad vám pomôže zbaviť sa bolesti hlavy. Ovocie rýchlejšie odbúrava alkohol z tela von a upokojí podráždený žalúdok. Odporúčame ovocie s veľkým obsahom vitamínu C (banány, pomaranče, kivi). A nezabudnite si po prebudení vyvetrať a nadýchať sa poriadne čerstvého vzduchu! Kyslík vám v boji s opicou pomôže.