Aká spánková poloha je najzdravšia?

Najlepšie je spať na chrbte alebo na boku

Najzdravšia spánková poloha je podľa odborníkov na zdravý spánok poloha na chrbte, pretože u nej nehrozí bolesť chrbta ani krčnej chrbtice, priaznivo pôsobí aj na zažívanie. Jej jedinou nevýhodou je vyššia pravdepodobnosť chrápania. Najčastejšie sú tieto dve polohy na chrbte:

  • vojak - poloha s rukami pozdĺž tela
  • hviezda - ruky sú nad hlavou

V spánku na boku je vaša chrbtica tiež v prirodzenej polohe, dosť ale záleží na kvalite vášho matraca a vankúša. A ak si neviete rady s výberom, vyskúšajte nášho poradcu pre výber matraca Dr. Sleep. Bolestiam chrbta a šije najlepšie predídete na anatomickom vankúši z lenivej peny. Chrápanie v spánku na boku navyše nie je tak časté. Najbežnejšie spánkové pozície na boku sú:

  • embryo - skrčené nohy aj ruky
  • poleno - rovné telo s rukami pozdĺž
  • túžba - rovné telo a ruky natiahnuté vpred

Spánok na bruchu je najmenej zdravý, krčná chrbtica je totiž po celý čas v neprirodzenej polohe. Napriek tomu v tejto polohe každý deň spí skoro každý desiaty človek.

  • voľný pád - ruky nad hlavou

poloha pri spanku

Povedz mi, ako spíš a ja ti poviem, aký si

Takmer polovica ľudí spí v polohe embryo, u žien je táto poloha ešte častejšia. Títo ľudia sú citliví, ale majú otvorené srdce.

V polohách poleno a hviezda spia spoločenskí a priateľskí ľudia. Vojak je naopak skôr tichý a pasívny.

Ľudia, ktorí spia v polohe túžba, sú nedôverčiví až cynickí. Priaznivci voľného pádu sú sebavedomí, ale bývajú nervózni a zle znášajú kritiku.

Našli ste sa? A ako na vás daná charakteristika sedí?

 

 

O spánku toho viem veľa, tak sa občas rozpíšem: