Ranné vstávanie nemusí byť nepríjemné, keď sa vyhnete týmto 4 chybám

1. Neposúvajte budík

Máte vo zvyku posúvať zvonenie budíka? Nerobte to, zbytočne sa tak pripravíte o čas, ktorý by ste mohli stráviť oveľa užitočnejšie. Ak sa vám podarí znovu zaspať, kvalitný spánok to už určite nebude. Navyše vám opakované budenie vezme veľa energie.

 budik

2. Rozhýbte sa

Nechceme od vás 50 drepov ani 30 klikov. Jednoducho stačí, keď si pretiahnete jednotlivé časti tela. Ideálna pre ranné rozhýbanie je jogínska zostava „Pozdrav Slnku“. Aj keď by sa vám zdalo, že týmto cvičením stratíte veľa energie, opak je pravdou. Séria asán (jogínskych pozícií) je zostavená tak, aby uviedla vaše telo do pohody a harmónie. A to sa predsa počas náročného pracovného dňa hodí!

3. Raňajkujte správne

Vyprážané miešané vajíčka so slaninou sú síce výdatná strava, ale ráno nie je príliš vhodná. Radšej si doprajte niečo ľahšie – jogurt, müsli, ovsenú či pšeno kašu, apod. K tomu sa nezabudnite veľa napiť – čaju, džúsu alebo obyčajnej vody s citrónom. Veľa ľudí raňajky úplne vynecháva, a to je zle. Ľahšími raňajkami naštartujete organizmus, získate energiu a vitalitu.

 snidane

4. Hneď neustieľajte

Túto radu s radosťou čítajú všetci, ktorí si nerady ustieľajú postele a posúvajú to až na neskôr. Aj vy počkajte s ustieľaním prikrývky, až vychladne. Lepšie bude, keď ju prehodíte cez kreslo alebo stoličku, aby sa poriadne vyvetrala, a usteliete, až sa vrátite popoludní domov. Tým zabránite množeniu roztočov, baktérií a iných nebezpečných mikroorganizmov, ktorým vyhriata a vlhká posteľ plne vyhovuje. Dokážu veľmi znepríjemniť život, tak sa im radšej vyhnite.
Viac zaujímavých článkov si môžete prečítať tu: