Ranné vstávanie nemusí byť nepríjemné, keď sa vyhnete týmto 4 chybám

1. Neposúvajte budík

Máte vo zvyku posúvať zvonenie budíka? Nerobte to, zbytočne sa tak pripravíte o čas, ktorý by ste mohli stráviť ďaleko užitočnejšie. Ak sa vám podarí znovu zaspať, kvalitný spánok už to celkom iste nebude. Naviac vám opakované budenie vezme veľa energie.

2. Rozhýbte sa

Nechceme po vás 50 drepov ani 30 klikov. Jednoducho stačí, keď si pretiahnete jednotlivé časti tela. Ideálne pre ranné rozhýbanie je jogínska zostava "Pozdrav Slnku". Aj keď by sa vám zdalo, že týmto cvičením stratíte veľa energie, opak je pravdou. Séria asán (jogínskými pozícií) je zostavená tak, aby uviedla vaše telo do pohody a harmónie. A to sa predsa počas náročného pracovného dňa hodí!

3. Raňajkujte správne

Vyprážané miešané vajíčka so slaninou sú síce výdatná strava, ale po ráne nie je príliš vhodná. Radšej si doprajte niečo ľahšie - jogurt, müsli, ovsenú či pšenovú kašu, apod. K tomu sa nezabudnite veľa napiť - čaju, džúsu alebo obyčajnej vody s citrónom. Veľa ľudí raňajky úplne vynecháva, a to je zle. Ľahšími raňajkami naštartujete organizmus, získate energiu a vitalitu.

4. Hneď neustielajte

Túto radu s radosťou čítajú všetci, ktorí si neradi ustielajú postele a posúvajú to až na neskôr. Aj vy počkajte sa ustlanie prikrývky, kým vychladne. Lepšie bude, keď ju prehodíte cez kreslo alebo stoličku, aby sa poriadne prevzdušnila, a usteliete, až keď sa vrátite popoludní domov. Tým zabránite množeniu roztočov, baktérií a iných nebezpečných mikroorganizmov, ktorým vyhriata a vlhká posteľ plne vyhovuje. Dokážu veľmi znepríjemniť život, tak sa im radšej vyhnite.Viac zaujímavých článkov si môžete prečítať tu: