Užite si Valentína v luxusnej spálni. Čo by v nej nemalo chýbať?

Sviatok zamilovaných je predovšetkým o intimite a citoch. Hlavnú úlohu v ňom ale zohráva aj spálňa. Mala by byť miestom, ktoré poskytne nielen pokojnú atmosféru odpočinku, ale aj podráždi vaše zmysly a pomôže splniť vaše predstavy o chtíči. Ako pripraviť spálňu na prežitie nezabudnuteľného sviatku zamilovaných?

Intimita je v spálni dôležitá

Ak z vašej spálne nesála kúzlo intimity, je niečo zle. Možno, že spíte na kvalitnom matraci, máte posteľ, ktorá nevŕzga, pred spaním vetráte a zo spálne ste odniesli všetku elektroniku, ale intímna atmosféra skrátka chýba. Nemusíte sa nutne púšťať do kompletnej rekonštrukcie spálne, existuje ale niekoľko vychytávok, ktoré vo vás vyvolajú príjemné vzrušujúce pocity.

valentyn postel

Začnite pri obliečkach

Obliečky sú vašej pokožke najbližšie. Len ťažko sa budete cítiť sexy pod materiálom, ktorý škrabe, a navyše sa v ňom potíte. Za zmyselné obliečky sa považujú tie, ktoré sú ušité zo saténu. Luxusný pôžitok dosiahnete, ak zvolíte kombináciu saténu a zamatu. Mäkkosť a hebkosť ocení predovšetkým vaša pokožka, lesk materiálov zase dodá luxusný vzhľad celej spálni.

Viete, ktorá plachta je sexy? Tá, ktorá má čiernu farbu. Krásne na nej vynikne kontrast s vašou pokožkou. Stavte na plachtu z bavlny, ktorá bude pre vašu pokožku najpríjemnejšia.

Ktoré farby sú najzmyselnejšie?

Intímnu atmosféru do spálne dostanete pomocou farieb. Vedeli ste, že sexuálnemu životu najlepšie prospieva fialová? Hneď za ňou je červená a nasleduje nebeská modrá. Pamätajte, že nič sa nemá preháňať. Vo vybranej farbe môžete zaobstarať obliečky či závesy. Rovnako sa môžete pustiť do maľovania, ale opäť nezabudnite na striedmosť. Sýte farby by sa mali objaviť iba na jednej stene. Najmä červená farba by vo veľkej miere mohla pôsobiť skôr rušivo.

Skúste teda sexy farby uplatniť predovšetkým na obliečkach a bytovom textile. Typicky sa jedná o závesy, koberčeky a prehozy.

So vzrušujúcou atmosférou pomôže vôňa, dekorácie aj hudba

Aby ste si užili skutočne nezabudnuteľný deň svätého Valentína, kúpte aromalampu či aromadifuzér, z ktorých sa bude do miestnosti šíriť vôňa jazmínu alebo ylang-ylang. Práve tieto vône patria v oblasti erotiky k tým najobľúbenejším. Pôsobia povzbudivo ako na mužov, tak na ženy.

valentyn svicky

Pripravte si playlist romantických pesničiek. Nemusí ísť pritom o ohrané slaďáky. Skúste napríklad žáner chill-out, ktorý do spálne vnesie pokoj, vzrušenie aj exotiku vzdialených miest. Pokiaľ patríte medzi milovníkov prírody, pustite si šumenie pralesa, bubnujúce kvapky dažďa alebo bublanie potokov. Kto vie, možno sa premeníte na Tarzana a Jane.

V dekoráciách budú hrať prím samozrejme srdcia. Skúste spálňu vyzdobiť nafukovacími balónikmi v tomto tvare. Rovnako môžete posteľ aj zem „zasnežiť“ srdcovými konfetami. Na stenu zaveste jednoduché grafiky siluet dvoch tiel alebo napríklad ústa. Nič vulgárneho, skôr decentné umenie. Skúsiť môžete aj abstraktné umenie s erotickým podtónom. Každý z vás potom v obraze uvidí to, čo ho najviac vzrušuje. Napriek tomu, že sa kvôli pokojnému spánku neodporúča mať naproti postele zrkadlo, v túto jedinečnú noc môže byť veľkým pomocníkom.

Nič nepodčiarkne atmosféru lepšie ako osvetlenie

Možno, že ste na osvetlenie ani nepomysleli. A predsa je to práve svetlo, ktoré dokáže s atmosférou doslova čarovať. Navoďte „intímčo“ hrejivými tónmi žltej farby, rozostavte po spálni množstvo čajových sviečok v sklenených svietnikoch a na jedno tienidlo lampičky pohoďte červenú šatku, ktorá sfarbí svetlo do intímnej ružovej farby. Pokiaľ máte chytré osvetlenie, stačí si navoliť romantický režim alebo farbu, ktorá zodpovedá plápolaniu krbu. Rozhodne sa vyhnite dennej bielej až modrej farbe.

V priestore postele, závesov, poličiek či skriniek by určite nemali chýbať stovky drobných svetielok z podmanivých LED reťazí.

valentyn loznice

Mrknite na film a zahryznite niečo dobré

 

Hoci televízia do spálne nepatrí, na sviatok zamilovaných môžete urobiť výnimku. Z postele môžete sledovať romantické filmy. Ktoré sú najobľúbenejšie?

  • Láska nebeská,
  • Titanic,
  • Pretty Woman,
  • Zápisník jednej lásky,
  • Forrest Gump,
  • Hviezdy nám nepriali,
  • Prázdniny v Ríme.

Okrem raňajok si v posteli môžete vychutnať aj večeru. Zabudnite ale na ťažké vyprážané jedlá. Na tanier dajte vybrané syry, olivy, prosciutto, mandle alebo si objednajte sushi. Pre prípitok zvoľte vychladené prosecco.

Urobte zo svojej spálne luxusnú intímnu izbu, ktorej výhody si budete môcť užívať nielen na Valentína.

 

Prečítajte si aj ďalšie články o zdravom spánku: