Spí vaše babätko v lete zle? Vyskúšajte 5 osvedčených tipov

1. Kúpte si priedušný matrac

Deti sa v lete oveľa viac potia, preto je pre dobrý spánok nevyhnutný priedušný matrac, ktorý odvádza vlhkosť. Výhodou je, že spotený poťah môžete dať do práčky. Preto sa pri nákupe uistite, že to viete. Nezabudnite, že správny matrac do detskej postieľky by mal byť skôr tvrdší, aby sa chrbtica dobre vyvíjala. Matrac do detskej postieľky Vojta spĺňa všetky tieto parametre.

2. Na spanie stačí tričko

Zatiaľ čo v zime oblečiete svoje dieťatko do flanelového pyžama, na leto potrebujete ľahšie oblečenie. Dieťaťu môže byť príliš teplo a môže zle spať. Ideálna je ľahká kombinéza, a ak je v miestnosti naozaj teplo, postačí aj tričko a plienka. Všetko oblečenie by malo byť vyrobené z prírodných materiálov, na leto je najlepšia bavlna.

3. Vetranie v noci

V miestnosti, kde dieťa spí, sa snažte čo najviac znížiť teplotu. Ak nemáte klimatizáciu, môžete si pomôcť aj jednoduchým trikom. Počas dňa zatvorte okno, aby sa do miestnosti nedostával horúci vzduch zvonku. Pred uložením dieťaťa na noc dobre vyvetrajte a v noci nechajte otvorené okno.

4. Pozor na nadmerné potenie

Napriek všetkým vyššie uvedeným tipom sa dieťa môže v postieľke nepokojne váľať a nadmerne sa potiť. Môžete mu uľaviť utretím tela vlhkou žinkou. Nesmie však byť príliš ľadová, pretože by to dieťa zobudilo. Najlepšia je vlažná voda. 

5. Prikryte kočík látkovou plienkou

Deti nerozlišujú medzi dňom a nocou. Radi si zdriemnu v kočíku, keď sú vonku. V lete by ste mali mať vždy po ruke látkovú plienku alebo iný kus látky na zakrytie kočíka. Pokožka bábätiek je mimoriadne citlivá, a ak ich necháte spať na slnku, veľmi rýchlo sa spália.

Výber správneho matraca pre vaše dieťa je dôležitý

Nepodceňujte dôležitosť výberu matraca do detskej postieľky. Novorodenec by mal spať 16 až 20 hodín denne. Ak sa mu zle leží, bude spať málo a môže spať zle.

Pri výbere správneho matraca vám môžu pomôcť aj ďalšie tipy: