Zistite význam najčastejšie vyskytujúcich sa snov!

Takmer každú noc sa nám do spánku vkradne nejaký sen. Niekedy máme pocit, že trvá sotva minútu, niekedy celú večnosť. Veľa záleží na tom, o čom sa vám zdá. Nezaujímalo vás ale niekedy, čo sny znamenajú? Ako sa v nich zrkadlí vaša prítomnosť? K interpretácii každého ich detailu sa nezaobídete bez snáre. Veľakrát ale postačí poznať význam tej najdôležitejšie udalosti, ktorá sa vo sne odohráva. Poďme sa teraz zoznámiť s piatimi najčastejšími novými situáciami.

Lietanie

Lietanie sa považuje za veľmí dobré znamenie, ktoré symbolizuje voľnosť. Často to znamená, že ste sa od niečoho oslobodili alebo ste na dobrej ceste zbaviť sa dlhodobej záťaže. V prípade, že vo sne máte letieť a bojíte sa (napríklad lietadlom), často to znamená, že ste si dali v živote nie príliš reálny cieľ.

 létání

Pád

Pád býva spojený s pocitom úzkosti a strachu a zažila ho vo sne väčšina z nás. Pád z veľkej výšky symbolizuje osobné zlyhanie alebo obavy z opustenia. Najčastejšie sa tento sen vyskytuje vo chvíli, kedy máte urobiť ťažké rozhodnutia alebo vás čaká veľká výzva. Môže však tiež naznačovať, že nemáte prílišnú kontrolu nad súčasným životom, alebo vám hrozí strata peňazí či zamestnania. V prípade, že sa vám o páde zdá opakovane, mali by ste začať dôverovať svojim schopnostiam a nenechať sa pohltiť negatívnymi myšlienkami.

 pád

Vojna

Ste svedkom vojnového ťaženia, vidíte okolo seba umierať ľudí, napätie stúpa a ste ochromení strachom? Nočné mory vojnového charakteru sú zvyčajne častým dôvodom nepríjemného prebudenia.
Sny podobného rázu zvyčajne znamenajú vnútorné napätie, ktoré máme v sebe, alebo nadbytok starosti. Tieto ťažkosti a vnútorné myšlienkové súboje sú onou symbolikou vojny vo vašom sne.

 válka

Ťažká skúška

Znova maturita, znova prijímací pohovor, znova ťažký test v škole? Prečo sa nám to zdá i napríklad v tridsiatich, keď už sme zo školských lavíc podstatnú dobu preč? Podľa psychológov to znamená perfekcionismum, kedy máme na seba a svoje okolie značné nároky. Skúste trochu zľaviť, aj tak budete oproti ostatným takmer dokonalí!

 zkouška

Intímny sen

Pokiaľ si intímne zážitky a nahotu vo sne užívate často to naznačuje vašu vyrovnanosť a schopnosť riešiť problémy (predovšetkým v partnerskom vzťahu). V opačnom prípade sen indikuje značnú neistotu v osobnosti.Intímne sny tiež často zobrazujením nenaplnenej túžby. Vtedy je dôležitý si uvedomiť, čo od života naozaj čakáme a snažiť si ho podľa toho usporiadať.

 intimní sen