Ako prežiť deň po prebdelej noci

Na celodenné povaľovanie v posteli, čo je presne to, čo by ste najviac chceli, rovno zabudnite. Kompletne by vám rozhodilo spánkový režim, v noci by ste opäť nespali a ďalší deň by bol ešte horší.

Venujte sa preto bežným denným činnostiam a doprajte si maximálne 20-minútový denný spánok. Spánok v tejto dĺžke vás osvieži a povzbudí, váš mozog ale zároveň ani nepostrehne, že ste spali a vstávanie bude jednoduchšie. Po pol hodine by ste sa už ponorili do hlbšej fázy spánku a po prebudení by ste sa cítili oveľa horšie.

Namiesto povaľovania si naordinujte radšej pohyb. Nemusíte ísť hneď do posilňovne, ale poctivé pretiahnutie každú hodinu vám vleje novú energiu do žíl.

Pustite do miestnosti svetlo a vzduch a veľa pite

Denné svetlo a čerstvý vzduch pôsobia na ľudské telo ako budík. Pokiaľ teda chcete prestať zívať, rozhrňte závesy a poriadne vyvetrajte. Ideálne nechajte okno otvorené po celý deň a stlmte kúrenie. Určite sami viete, ako dobre sa v tme a teple zaspáva.

Hneď ráno si tiež pripravte džbán s vodou, do ktorej pridáte pár plátkov citróna a mäty. Je to veľmi zdravý a osviežujúci drink, ktorého by ste mali počas dňa vypiť čo možno najviac. Ak ste v práci, vymeňte vodu za povzbudzujúce zelený čaj.

Dôsledne sa ale vyhýbajte káve a energetickým drinkom. Dočasne vás síce nabudia, rýchlo ale príde prepad, po ktorom budete ešte vyčerpanejší.

Bdiete každú noc?

Pokiaľ riešite následky noci, ktorú ste strávili na podarenom večierku alebo dobiehaním pracovných restov, nejedná sa o nič hrozné.

Ak ale bdiete každú noc a ležíte pritom doma v posteli, je veľmi pravdepodobné, že trpíte nespavosťou. Tento problém by ste mali začať riešiť čo najskôr a prvým krokom je obstaranie kvalitného matraca.

 


Dr. Sleep Vám toho poradí aj viac: