Posilňujte imunitu zdravým spánkom!

Bohatá výživa

Upravte svoju stravu a zásobujte sa veľkým množstvom vitamínov, ktoré vo veľkom množstve nájdete v čerstvom ovocí a zelenine. Vitamíny tvoria v našom tele dôležitú zložku enzýmov, bez ktorých sa organizmus nezaobíde pri žiadnom biochemickom procese. Nezabúdajte ani na probiotiká. Priaznivo ovplyvňujú črevnú mikroflóru a dostanete ich do tela súčasne s potravou.

Napríklad cesnak je veľmi účinné prírodné antibiotikum. Znižuje navyše krvný tlak a cholesterol. U vitamínov si doprajte hlavne viac „céčka“. Pri zvýšenej dávke dokážete zahnať aj prvé príznaky choroby. Veľké množstvo vitamínu C obsahujú napríklad kivi, pomaranče, grepy, červená paprika alebo brokolica.

imunita 

Zdravý spánok

Ľudský organizmus si zaslúži po dlhom dni poriadnu dávku regenerácie. Nezabudnite na dostatočne dlhý a zdravý spánok. Posilníte tak svoju imunitu.

Dbajte na kvalitu spánku! Je veľká škoda, keď sa prebudíte a vstávate napríklad s nepríjemnými bolesťami chrbta. V takom prípade skontrolujte stav svojho matraca. Je preležaný alebo dokonca už v dezolátnom stave? Vážne zvážte jeho výmenu. Komfortný matrac urobí so spánkom hotový zázrak!

spanek

Psychická pohoda

Ročné obdobie, v ktorom zbadáte slnečné lúče celkom výnimočne, dokáže privodiť nejednému zimnú depresiu. Ovplyvňuje nás ale predovšetkým každodennú vyťaženosť, zamestnanie či nedokončené úlohy. A práve stres je jedným z najväčších príčin ochorení!

Neviete alebo sa ani nesnažíte utíšiť myšlienky, meditovať a úplne vypnúť? Bohužiaľ si môžete privodiť závažné problémy a ohroziť vaše zdravie, napríklad problémy s vysokým krvným tlakom či nespavosťou.

Choďte si zacvičiť! Počas športovania získate kondíciu a zvýšite svoju imunitu. Navyše sa príjemne odreagujete a endorfíny sa zaručene postarajú o zlepšenie nálady.

Viac zaujímavých článkov si môžete prečítať tu: