Ktorý materiál je vhodný na pohodlný spánok počas horúcej letnej noci?

Ideálna teplota pre spánok je okolo 18 °C. Vy sa ale zúfalo snažíte zaspať v spálni, kde teplota atakuje tropické hodnoty? Nepodceňujete vybavenie vašej postele? V lete by sa každá súčasť postele, od matraca po vankúš, mala pýšiť vysokou priedušnosťou.! A ktoré materiály spĺňajú túto podmienku? Čítajte ďalej!

ÁNO!

1) Priedušný poťah matraca

Pokiaľ vás trápi nočné potenie, a to nielen v lete, tak sa pri výbere matraca zamerajte na jeho poťah. Napríklad poťah matraca Kolos Bio Ecology obsahuje prírodné vlákna Tencel Lyocell, paropriepustnú mriežku a vďaka svojej skladbe udržuje stabilnú teplotu lôžka.

2) Priedušný penový matrac, pružinový matrac

Ideálnou voľbou sú vzdušné pružinové matrace, matrace zo studenej peny a hybridných pien. 

3) Letné lôžkoviny

Vankúše a prikrývky by mali byť prispôsobené okolitým teplotám a pravidelne sa striedať počas roka. Práve kvôli tomuto problému existuje kategória nazvaná „letné lôžkoviny“. Tieto výrobky majú nižšiu gramáž a navyše sú vybavené špeciálnymi povrchovými technológiami, ktoré pomáhajú pri zvládaní horúcich dní. Odborníci túto kategóriu vrelo odporúčajú pre tých, ktorí trpia horúčavou a potrebujú zabezpečiť svoj spánok.

spanek

NIE!

1) Flanel

V lete na tento typ lôžkovín zabudnite! Pre flanel je typickou vlastnosťou vysoká hrejivosť, je teda maximálne vhodný v chladnom období. V lete by ste sa s flanelom mohli často sťažovať na zlý spánok.

2) Prachové perie

Poctivé a ťažké páperové duchny po babičke ukryte v lete do dostatočne hlbokej skrine a pamätajte, že vám nepomôže, ani keby ste pod nimi spali nahí. Ich nadštandardnú vysokú hrejivosť určite oceníte neskôr počas zimných mrazov.

Viac zaujímavých článkov si môžete prečítať tu: